Australské moře
do Vašich bazénů a vířivých masážních van

 

Nejekologičtější a nejšetrnější způsob úpravy
a sanitizace vody procesem

SALT WATER CHLORINATION

který vyžaduje pouze

vodu, elektřinu a mořskou sůl.

Nejrozšířenější technologie úpravy vody pro soukromé i veřejné bazény v západním světě.

Zařízení lze velmi snadno namontovat do jakéhokoliv nového i stávajícího bazénu.

Proces začíná přidáním přírodní mořské soli do vody. Získá se tak čirá, mírně slaná voda. Prvním přínosem je skutečnost, že ve slané vodě nemohou působit sladkovodní řasy, které jsou příčinou v našich krajích největších bazénových problémů – zelenání vody. Bazénová úpravna se dovybaví sanitačním zařízením, které sestává z řídící jednotky (5) umístěné na zdi a reakční cely (3) instalované na potrubní rozvod za filtr. Slaná voda z bazénu prochází mezi titanovými elektrolytickými články v cele, kde dochází k základním chemickým reakcím. Zahajuje se SWC proces, který pomocí několika desinfekčních principů zbaví vodu škodlivých mikroorganismů. SWC proces produkuje hypochloritan elektrolýzou ze soli rozpuštěné ve vodě. Hydrolýzou vody vzniká další přirozené desinfekční činidlo – kyslík, který úspěšně napomáhá ničení škodlivých bakterií ve vodě. Při procesu katodických a anodických reakcí vznikají silné oxidanty, jako například ozón, který se v přírodě vyskytuje pouze v atmosféře, a hydroxylové radikály. Za celou se po provedení desinfekce vody zpětně sloučí volný sodík s chlorem, takže salinita vody zůstává stejná. Je potřeba doplňovat sůl pouze v množství, které ubude ztrátami z praní filtru. Instalací sanitačního zařízení se jednak značně prodlouží filtrační cyklus a navíc úplně odpadá potřeba dávkování jakýchkoliv dalších chemikálií.

Technologie chlorace slané vody v soukromých i veřejných bazénech se v Austrálii objevila před 30 lety a dnes tento systém využívá více než 90% majitelů nových bazénů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Je zdravější,

protože sůl má přirozené antiseptické účinky, léčí kožní onemocnění a defekty, eliminuje tvorbu řas ve vodě, odstraňuje nepříjemný zápach chlóru, nezpůsobuje pálení a červenání očí, voda ošetřená procesem SWC je celkově mnohem lépe snášitelná a vytváří pocit svěžesti moře.

Je bezpečnější,

protože není nutné skladovat práškový, kapalný ani plynný chlór, který je skutečnou tikající bombou, není nutná manipulace s nebez-pečnými chemikáliemi a chemickými přípravky.

Je levnější,

šetří nedostatkový čas, odpadají náklady na chemii a provozní náklady jsou mnohem nižší než u dosud používaných metod sanitace vody.

 

Nejčastěji kladené dotazy:

Proč je získaná voda zdravější?

Mírně slaná voda je přirozeně antiseptická, likviduje organismy, které se běžně vyskytují v bazénové vodě, takže voda je zdravější už od samého počátku. OCEANIC SWC proces ochrání vodu od nežádoucích mikroorganismů pomocí elektrochemické produkce desinfekčních činidel. Každé z nich je schopno ničit bakterie a jiné škodlivé organismy samo, avšak dohromady je jejich síla takřka extrémní.

Vyplatí se OCEANIC SWC?

Ano, neboť je nejméně nákladným úpravárenským zařízením. Není totiž nutné používat jiné pomocné desinfekční systémy ani chemikálie. V průměru poběží zařízení OCEANIC ve Vašem bazénu 6 hodin denně, přičemž náklady na jednu hodinu činí okolo 60 – 70 haléřů.

Bude moje voda stejná jako v oceánu?

To závisí na individualitě zákazníka. Voda je sice slaná, koncentrace soli je však oproti mořské vodě o dost nižší. Mořská voda má asi 3,55% obsahu solí, OCEANIC SWC pracuje již s koncentrací od 0,4 až 0,5%. Mírně slaná voda je totiž pro používání v lázni mnohem komfortnější než „pravá“ mořská voda. Složení slané vody v bazénu produkované procesem OCEANIC lze přirovnat ke složení slz, takže otevření očí při potopení v bazénu není nepříjemné. Chcete-li však mít doma své vlastní pravé moře, zařízení OCEANIC SWC pracuje stejně dobře s vodou, jejíž salinita je shodná s oceánskou.

Je tato sůl korozívní?

Voda obsahující sůl v koncentraci kolem 0,4 – 0,5% je sice mírně korozívní, ale ne více, než pitná chlorovaná voda. Kovové součásti filtrů a čerpadel, stejně jako moderní, korozi odolné, materiály (PVC) však na mírně slanou vodu nereagují.

Má OCEANIC SWC vliv na pH?

OCEANIC SWC produkuje hypochloritan s relativně stabilním a neutrálním pH.