Lázně Aurora Třeboň
rekonstrukce technologie balneoprovozu 2001
rehabilitační bazén s mořskou vodou a balneovany

 

V nejznámější lázeňské lokalitě jihočeského regionu zaujímají významné postavení Lázně Aurora Třeboň. Toto zařízení se dlouhodobě úspěšně zabývá léčbou pohybového aparátu a jeho klientelu tvoří kromě našich občanů i pacienti ze zahraničí.

V roce 2001 byla kompletně rekonstruována část lázeňského provozu, zejména pak vlastní balneoprovoz, který sestává z rehabilitačního bazénu 43 m3, 16 balneovan a 5 hydromasážních van.

Rehabilitační bazén je vybaven technologií mořské vody se sníženou salinitou, která přirozeným způsobem úpravy vody nevyžadujícím dávkování žádné chemikálie patří k nejčistším a nejzdravějším úpravárenským procesům.

Vanové koupele jsou ve sladkovodním provedení s maximálními možnými úsporami vody pomocí recyklace. Do všech van je kromě vody přiváděn i vzduch, do 6 balneovan je pak navíc přiváděn i CO2 pro účely speciálních léčebných procesů. V rámci rekonstrukce úpravárenské linky provedla naše společnost i kompletní technologické vystrojení vlastních balneovan.

Rekonstrukce technologií byla provedena způsobem „na klíč“, to znamená od zpracování projektové dokumentace, přes vlastní realizaci až po vypracování provozního řádu a poskytnutí technologického dozoru při vlastním provozu.

 

Pohled na nerezovou balneovanu s ovládacím pultem napouštění a vypouštění

 

Oběhová čerpadla a tlakové pískové rychlofiltry

 

Pohled na technologickou linku úpravny vody pro balneovany